Bağış yaparak destek olabilirsiniz

Kimsev'in Gururu Oldular

KİMSEV’İN GURURU OLDULAR

   Kısa adı KİMSEV olan Kimsesiz ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez ve yönetim kurulu üyeleri, YKS’ de başarılı olan ve daha sonra Hava Harp Okuluna girme başarısını gösteren Hasan Düldül ve S.Ü. Turizm’i kazanan Mahsun Dağkıran’ı tebrik ve onure etmek adına düzenlenen bir etkinlikle ödüllendirdiler.

   Yağanlı Osmanağa’da organize edilen ödül törenine KİMSEV Vakfı Başkanı Hüseyin Üzülmez, yönetim kurulu üyeleri, KİMSEV Çocuk Evi öğretmen ve çok sayıda öğrencileri katıldı.

    Tören ilk sözü alan Vakıf Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kısa adı KİMSEV olan Kimsesiz ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı 1997 yılında kuruldu. Kuruluş amacı sokakta kimsesi olmayan gençlerimizi barındırıp, okutup, yetiştirip, topluma kazandırmayı amaç edinen vakfımız, bugün daha iyi hizmet verebilmek için toplumun bütün bireyleri ile el ele vererek bize ait olan bu gençlere hizmet edebilmek çabasındadır. 16.08.2005 tarihinde Genel Müdürlük-Kimsev Vakfı-Konya B.şehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği işbirliği ile 28.11.2006 tarihinde hizmete başlayan 13–18 yaş erkek çocukların barındığı şimdi 62 kapasiteli bir kuruluştur.

    Bugün KİMSEV olarak iki öğrencimizin Üniversiteyi kazanarak başarılı olmaları bizleri mutlu etmiştir. Yetiştirme yurdumuzda 7 yıldır kalan Hasan Düldül isimli öğrencimizin hem Konya, Hem Ülke tarihinde yetiştirme yurdunda kalıpta Hava Harp Okuluna giren ilk öğrenci olması bizleri mutlu etmiştir. Ayrıca diğer öğrencimiz Mahsun Dağkıran’ın başarılı sonuç alarak Selçuk Üniversitesi-Turizm Fakültesine girmesi bizi ayrıca mutlu etmiştir. Bu yıl ikinci öğrencimiz sınava girmiş ve ikisinde başarılı olmuştur. Ve diğer arkadaşlarına da örnek olmalarından dolayı tebrik ediyorum.”dedi.

     Kısa adı KİMSEV olan Konya Çocuk Evi’nden de bir başarı öyküsü geldi. Ailevi nedenlerle 12 yaşında devlet korumasına alınan ve Konya (KİMSEV ) Çocuk Evi’ne yerleştirilen Hasan Düldül, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Milli Savunma Üniversitesi sınavlarını kazanarak Hava Harp Okulu’na girmeyi başardı. YKS’ de  büyük başarı gösteren Düldül, sayısal puan türünde 444.308 puan alarak Türkiye sıralamasında 33 bin 745’inci oldu. 

    Binlerce adayı geride bırakan ve uçuş testlerini de geçerek Hava Harp Okulu’na kabul edilen 19 yaşındaki Hasan Düldül ise yaptığı konuşmasında, Devlete olan vefa borcunu çok çalışarak ödeyeceğini ve yetiştirme yurdunda değil,62 kardeşimin olduğu kocaman bir ailede büyüdüm” diyen Hasan Düldül şunları ifade etti: "Babam gibi gördüğüm hocalarımın tabiriyle ‘bu maçı bırakmadık’ ve asla pes etmedik.”

    Düldül, kaleme aldığı mektubunda ise şu sözlere yer verdi. "Bu yazıyı kendi reklamımı yapmak ve başarılarımı anlatmak için değil, benim gibi devlet yurtlarında kalan kimsesiz, annesi babası ayrı olan çocukların neler başarabildiğini göstermek için kaleme alıyorum. Bizler hayata biraz geriden ve zor bir yerden başlayan insanlarız. Bizler hayata belki geriden başladık, ama asla pes etmedik. Buradan ayrılan her kardeşim insan olmayı, iyi bir vatandaş olmayı öğrenerek çıkıyor. Başarımda hocalarımın verdiği destekleri, devletimin sağladığı imkânları asla unutmayacağım. Bundan sonraki önceliğim, iyi bir pilot olmak ve vatanım için alacağım görevleri en iyi şekilde yaparak hayatımı devam ettirmek. Kimsesiz çocuklara verdiği ve vereceği destekler için devlet ailemize teşekkür ederim.”dedi.

    Protokol konuşmaların ardından KİMSEV Vakfı Başkanı Hüseyin Üzülmez, başarıya imza atan öğrenciler Hasan Düldül ve Mahsun Dağkıran’a onure etmek ve başarılarından dolayı birer kol saati hediye etti.