Bağış yaparak destek olabilirsiniz

Hakkımızda

Kimsesiz çocuklarımızın gelecekte sağlıklı bir nesil olması için okul çağından mezuniyetine, iş hayatından, evlilik hayatına kadar destekliyoruz.

 

GAYEMİZ

 

KİMSEV; Korunmaya, bakıma, yardıma muhtaç veya kimsesiz çocukların korunması, eğitilerek topluma kazandırılması, milli ve manevi değerlere sahip olarak yetiştirilmesi, Türkiye’nin ilmi, iktisadi, içtimai ve kültürel kalkınmasına yardımcı olması gayesi ile kurulmuştur.

0-6, 6-12 yaş arası korunmaya muhtaç ve kimsesiz çocuklar için çocuk yuvaları açmak ve işletmek.. 13-18 yaş arası korunmaya muhtaç ve kimsesiz çocuklar için çocuk evleri sitesi açmak gibi çalışma alanları KİMSEV’in gayeleri arasındadır.

 

 

FAALİYETLERİMİZ

 

Vakıf; yurt faaliyetlerini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile 2005 yılında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütmektedir.

 

» Çocuklarımızın çeşitli okullarda eğitim ve öğretim hayatına devam etmeleri sağlanmaktadır.

» Kültürel gezilerle ülkemizin tarihi yerlerini görme fırsatı sağlanmaktadır.

» Yüzme kursları, voleybol, satranç, futbol, güreş vb. spor, müzik ve sanatsal faaliyetlere katılımları sağlanmaktadır.

» Çocuklarımız dershanelere kayıt edilerek, başarılı olmaları için çaba sarfedilmektedir.

» Üniversitede okuyan çocuklarımıza her türlü maddi-manevi destek verilmektedir.

» Mezun olan çocuklarımız işe yerleştirilmiş ve evlendirilerek aile kurmaları sağlanmıştır.

 

 

SİZLERİN DESTEĞİ İLE;

 

Sokaklarımızda aç susuz dolaşan  yoksulluk ve ilgisizlik yüzünden suça itilen, istismar edilen yardıma ilgiye muhtaç her çocuğa sevgiyle uzanan el olacağız.

 

Yurdumuza alırken gönlümüzde de bir yer vermek için yürüttüğümüz çaba ve çalışmalarımızı sizlerin desteği ile devam ettireceğiz.

 

Daha etkin, yararlı ve kapsamlı çalışma imkânına Kamu yararına çalışan vakıf statüsü ile kavuşacağız.

 

Şu anda, sadece okuyan erkek çocuklarımıza verdiğimiz hizmeti çeşitlendirerek ileride okuyan kız çocukları ile okumayan kız ve erkek çocuklarına da destek verecek yeni kampüsler ve projelerle geleceğin nesillerini korumaya ve yetiştirmeye devam edeceğiz.

NEDEN KİMSEV?

ŞEFKAT YUVAMIZ

GÖNÜLLÜ OLUN

BAĞIŞÇI OLUN